Small Business Mini – prosty program do faktur

Niektórzy przedsiębiorcy – zwłaszcza początkujący lub prowadzący niewielkie biznesy – decydują się na samodzielne wystawianie faktur. Nie jest to w końcu czynność, z którą nie może sobie poradzić nawet osoba niedoświadczona. Sporym ułatwieniem i przede wszystkim sposobem na oszczędność czasu jest dobry program do faktur. Którą aplikację możemy polecić na początek?

Kupując pierwszy program do faktur często liczy się dla nas fakt, czy jest on przyjazny w obsłudze. To ważne szczególnie dla tych osób, które wcześniej nie wystawiały dokumentów tego typu i nie chcą poświęcać wiele czasu na opanowanie aplikacji. Druga nie mniej istotna sprawa, zwłaszcza dla młodych firm ze skromnym budżetem – to cena. Chcemy, żeby nasz prosty program do faktur był niedrogi, ale oczywiście dobry.

Prosty, dobry i niedrogi – czy to kryteria możliwe do realizacji? Możliwe – jedną z opcji, która spełnia wszystkie te wymagania jest aplikacja firmy Symplex Small Business Mini. Poza wymienionymi trzema zaletami ma jeszcze czwartą: jest elastyczna, możemy ją rozbudować, gdy nasz biznes zacznie się prężnie rozwijać.

Parę słów o Small Business

Symplex to jeden z producentów aplikacji biznesowych. Znany jest on z serii programów Small Business. Podstawowy produkt tej serii to Small Business Sprzedaż – program dla małych i średnich przedsiębiorstw, które posiadają kasy fiskalne. Jednak Symplex ma w ofercie coś jeszcze prostszego.  Uproszczoną wersję Small Business Sprzedaż, a mianowicie Small Business Mini, która zasadniczo jest programem do wystawiania faktur.

Small Business Mini – prosty program do faktur

Jeśli jesteś na razie na starcie firmy i masz zamiar samodzielnie wystawiać faktury, nie masz potrzeby robienia inwentaryzacji, a kasa fiskalna to dla ciebie jeszcze daleka perspektywa – Small Business Mini powinien ci się spodobać! Jest to, jak wspomnieliśmy, aplikacja do faktur – funkcjonalność wersji Sprzedaż producent ograniczył tylko do kilkunastu wybranych opcji. Właśnie dlatego sprawdzi się w pracy małych i początkujących przedsiębiorstw. W pracy tych osób, które poszukują niedrogiego, prostego i intuicyjnego w obsłudze programu do fakturowania w obrocie krajowym.

Co znajdziesz w Small Business Mini? Dosyć skromne w porównaniu z wersją Sprzedaż, ale wystarczające Menu: Menu Miesiące i Menu Tabele. Możesz oczywiście wprowadzić do programu kontrahentów i osoby fizyczne, wystawiać faktury krajowe oraz korekty faktur, paragony, faktury dla osób, zwroty do paragonów, dokumenty WZ czy też wydania zafakturowane. Ograniczenie opcji do niezbędnego minimum sprawia, że Small Business Mini to prosty program do faktur z przejrzystym interfejsem i łatwą obsługą. No i oczywiście – z atrakcyjną ceną.

Biznes się rozwija, co wtedy?

Twój prosty program do faktur Small Business Mini może się przemienić w skomplikowany system do kompleksowej obsługi przedsiębiorstwa. Seria Small Business ma strukturę modułową. Co to oznacza w praktyce? Gdy twój biznes zacznie się rozwijać, ilość operacji i dokumentacji będzie się zwiększać – możesz zwiększyć możliwości programu komputerowego i rozbudować aplikację o potrzebne moduły. Najpierw rozszerzysz możliwości Small Business Mini, dokupując brakujące opcje i Menu z wariantu Sprzedaż. Gdy już będziesz miał pełną wersję Sprzedaż – zyskasz możliwość dokupienia kolejnych ważnych modułów, takich jak Kasy fiskalne czy Księgowość.

Author: admin

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *