Na jesieni rusza Loteria Paragonowa! Paragon fiskalny będzie się opłacać!

Samochód za paragon fiskalny? Od 1 października 2015 roku jest szansa na taką wymianę. Ministerstwo Finansów podpisało już umowę na zorganizowanie i przeprowadzenie Loterii Paragonowej. 

Wykonawca Loterii Paragonowej będzie odpowiedzialny za jej zorganizowanie i prowadzenie, w tym m.in. zakup nagród, zaprojektowanie i utrzymanie strony internetowej, zorganizowanie linii telefonicznej help-desk oraz kampanii promocyjnej loterii. Wynagrodzenie to wydatek rzędu 7,3 mln zł brutto. Taka inwestycja musi się opłacać. Na jakie efekty liczy Ministerstwo Finansów? Więcej wydrukowanych paragonów, to więcej transakcji zarejestrowanych z zastosowaniem kasy fiskalnych.

Prawie jak… w Portugali

Doświadczenie innych krajów pokazuje, że paragonowa loteria przynosi efekty. Rekordowy wzrost legalnych transakcji zanotowała Portugalia. Zainteresowanie konkursem jest ogromne – mimo, że szanse na wygraną, raczej niewielkie. W loterii bierze udział ponad 200 mln kuponów. Dzięki temu, od stycznia 2014 roku liczba wydanych paragonów fiskalnych w porównaniu z poprzednim rokiem wzrosła o 46 procent! Jak to działa? Możliwość zdobycia atrakcyjnych nagród zachęca konsumentów do upominania się o dowód sprzedaży, co wpływa na zwiększenie rejestrowania obrotów i podatku należnego przez przedsiębiorców. To z kolei przyczynia się do zmniejszenia szarej strefy i zwiększenia ściągalności podatków w handlu i usługach. Czy podobnie zadzieje się w Polsce?

Jakie będą nagrody za paragony fiskalne? 

Opel Astra, a także notebooki i tablety – to nagrody, które będzie można wygrać każdego miesiąca. Nagradzany będzie klient, który zgłosił szczęśliwy paragon, ale też przedsiębiorca, który wystawił zwycięski paragon premiowany nagrodą główną. Dla niego przewidziano w nagrodę tablet. Raz na kwartał odbędzie się specjalne losowanie spośród paragonów pochodzących z premiowanej branży – do wygrania będzie wówczas Opel Insignia.

Jak wziąć udział w Loterii Paragonowej?

Zasada jest prosta: Klient bierze paragon fiskalny, a następnie rejestruje go na specjalnej stronie internetowej. Udział w zabawie może wziąć tylko osoba pełnoletnia, a na paragonie musi widnieć przynajmniej kwota 10zł. Zarejestrowany dowód zakupu czeka na losowanie nagród, które będzie odbywać raz w miesiącu.

Co sądzić o pomyśle Ministerstwa Finansów? Czy zmotywuje Polaków do brania i wystawiania paragonów? Czy możemy spodziewać się efektów takich, jak w Portugalii?

Author: admin

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *