Kasy fiskalne online, już od 2018 roku

Wielu przedsiębiorców z chwilą gdy pojawiły się pierwsze informacje na temat chęci wprowadzenia kas fiskalnych online, było przerażonych zmianami, które mogą one wygenerować oraz problemami, które mogą one potencjalnie im przysporzyć. Jednak niewiele z „czarnych wizji” właścicieli biznesów ma wiele wspólnego z rzeczywistością. Przekonajmy się zatem, jak to wygląda.

Kasy online w 2018 roku – czyli na czym to wszystko polega

Wraz z wejściem nowego rozporządzenia w roku 2018 kasy fiskalne będą musiały spełniać określone kryteria i warunki techniczne, które umożliwią im funkcjonowanie w nowym systemie. Powodami, dla których pojawił się ów pomysł, jest chęć uszczelnienia systemu podatkowego, zwiększenie możliwości konsumentów w zakresie dokonywania płatności za pomocą metod bezgotówkowych oraz otrzymanie e-paragonu.

Kasy fiskalne online wprowadzą również zmianę, która ze strony przedsiębiorców budzi sporo zastrzeżeń. Kasa będzie miała ciągłe i bezpośrednie połączenie z systemem Ministerstwa Finansów. Dzięki temu możliwa będzie szybka i skuteczna analiza danych, które zostają wysłane do bazy. Urządzenia użytkowanie przez podatników będą wyposażone w specjalne mechanizmy, które umożliwią im połączenie z centralnym repozytorium.

E- paragon

Wraz z nadejściem nowy kasy fiskalnych, możliwe będzie również emitowanie paragonów elektronicznych. Decyzja o tym, jaką wersję paragonu wybrać ma należeć do konsumenta, który może podać swój unikalny numer nabywcy w celu otrzymania dokumentu w wersji elektronicznej lub też dostać ten tradycyjny, papierowy do ręki.

Unikalny numer nabywcy będzie przypisany do konkretnego konsumenta i jego adresu mailowego. Jako powód, dla którego urzędnicy uważają e-paragony za przyjazne i użytecznemu konsumentowi, podają fakt, że tradycyjne blakną, co w w razie reklamacji skutkuje brakiem możliwości powołania się na nie.

Nadejście paragonów elektronicznych nie oznacza jednak kresu paragonów tradycyjnych. Są one niezbędne dla wszystkich tych, którzy nie będą posiadać unikalnego numeru nabywcy, np. obcokrajowców.

Author: admin

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *